Ekonomi

Gölcük’te son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el konuldu

Gölcük’te polis ekipleri ilçe genelinde yapılan market kontrollerinde son kullanma tarihi geçmiş çok sayıda ürüne el koydu ve ilgili işletmelere cezai işlem uyguladı.

Gölcük Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde market kontrolleri sırasında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışına izin vermiyor. Marketlerde denetimlerini periyodik olarak sürdüren polis ekipleri, son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen birçok ürüne el koydu. Eserleri vatandaşlara satan işletmelere gerekli cezai yaptırımların uygulanması için rapor hazırlandı. Yapılan kontroller sonucunda son kullanma tarihinin geçtiği belirlendi ve aralarında gazlı içecek, ekmek, yiyecek ve pastacılık malzemelerinin de bulunduğu ele geçirilen eşyalar Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri vatandaşları alışveriş yaparken ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmaları konusunda uyardı. Böyle bir durumla karşılaşmaları halinde Alo 153 hattına bilgi verilmesini talep etti. – KOCAELİ

ispirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu