Haber

AK Parti YSK Temsilcisi Özel: “Liste hazır, son rötuşlar yapılıyor”

28’inci dönem AK Parti milletvekili aday listesinde yer alan AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, “Liste hazır, son rötuşlar yapılıyor. 15:30-16:00 gibi açıklayacağız. yarın öğleden sonra belli değil.”

14 Mayıs’ta YSK’da, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde kullanılacak oy pusulalarında ittifak ve siyasi partilerin konumlarını belirlemek için kura çekimi düzenlendi. Törene AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel de katıldı. Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm milleti temsil eden bir siyasi parti olduklarını vurgulayarak, “Devletin ve milletin sigortası olan Cumhur İttifakı olarak siyasetin merkezinde yer almak güzel bir şey. her şey.”

Milletvekili aday listesini tamamlayamayan partilerin olabileceğine işaret eden Özel, “Bunun kesin sırası yarın saat 17.00 itibariyle milletvekili listelerinin sunulmasıyla belirlenecek. verilmeyecek. Süreç devam ediyor. Daha sonra yine sandık şekli değişecek” dedi.

Özel, “Psikolojik etkisi var ama seçmen oy vermek istediği partiye gider, bunu sandıkta bulur ve oy kullanır. Vatandaş hangi partiyi kullanacaksa seçimini ona yapar ve oraya mührünü basar.” dedi.

AK Parti’nin sunacağı milletvekili listesiyle ilgili konuşan Özel, “Liste hazır, son rötuşlar yapılıyor. Yarın öğlen 15:30-16:00 gibi vereceğiz, net değil.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu