Ekonomi

Nike, Azalan İtirazlar Nedeniyle Williams Trading Tarafından ‘Sat’ Seviyesine Düşürüldü

Nike (NKE) hisseleri Pazartesi günü Williams Trading analistleri tarafından ‘Tut’tan ‘Sat’a düşürüldü. Firma ayrıca hisse senedi için hedef fiyatını 92 dolardan 85 dolara indirdi.

Analistler, Nike’ın rekabet gücünün zayıfladığını, şirketin daha az çekici hale geldiğini ve öne çıkmak için yeterli önlemleri almadığını belirtti.

Williams Trading, “Nike, zirvede olduğu dönemdeki kadar kendi kendini değerlendirmiyor,” diye vurguladı. “Şu anda şirketin stratejik kararlarına şirket içi Nike uzmanları yerine dış danışmanlar yön verirken, üst yönetim esnek değil ve farklı bakış açılarına açık değil.”

Ayrıca, finansal hedeflerin ürün seçimi kararlarını etkilediğini ve şirketin yönünü etkileyen birçok kişinin “Nike’ın 50 milyar dolarlık bir şirket haline gelmesine yardımcı olan tanımlanmış sınırlar içindeki deneyimli sezgiler yerine sayısal verilere güvendiğini” savunuyorlar.

“Nike, 2024 yılı üçüncü çeyrek kazançlarını 21 Mart Perşembe günü piyasa kapanışından sonra açıklayacak. Hafif bir eksiklik öngörüyoruz ve 2024 mali yılı için tahminlerin tekrar aşağı doğru revize edilmesini bekliyoruz.”

Analistler, NKE’nin tarihsel değerleme katsayısını garanti etmediğini, çünkü bu değerlemeye katkıda bulunan birçok ürün hattının da çekiciliğini kaybettiğini iddia ediyor.

Sonuç olarak Williams Trading, bahsi geçen sorunların şirketin gelir ve kâr marjı artışının önünde kısa ve uzun vadeli engeller oluşturacağını öngörüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

nurhak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu