Haber

Plaj Voleybolu Turnuvası Erciyes Dağı’nda yapılacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Kayseri Erciyes A.Ş. Bu iş birliği ile dünyada ilk kez yerli ve yabancı oyuncuların katılacağı Plaj Voleybolu Turnuvası düzenleneceğini söyledi.

Snowboard, snowkite, kar voleybolu ve dağ bisikleti gibi branşlarda ilk kez ülkemizi dünya kupaları ve Avrupa kupalarıyla tanıştıran Erciyes, uluslararası arenada da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Lider Büyükkılıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek bir ilke imza atan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş.’nin 11-12-13 Ağustos 2023 tarihlerinde Bioderma Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Türkiye serisine ev sahipliği yapacağını belirtti. ; “Büyükşehir ve Erciyes Dağı’nda dünyada bir ilk olacak. Erciyes, dünyanın farklı ülkelerinden sporcuların mücadelesine sahne olacak. Organizasyon için tüm hazırlıklar tamamlanırken, 26’sı kadın, 32’si erkek olmak üzere 58 sporcu yarıştı. , turnuvaya dünyanın her yerinden katılacak” dedi. Büyükkılıç, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ve Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Kayseri Erciyes A.Ş. işbirliği ile düzenleneceğini söyledi. Lider Büyükkılıç, Plaj Voleybolunun dünyada ilk kez Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metrelik özel hazırlanmış kortlarında oynanacağını bildirdi. ” söz konusu.

Plaj Voleybolu Turnuvası, sporun yanı sıra ekstra eğlence ve şovlarla renklenirken, misafirler için eğlenceli bir hafta sonu etkinliğine dönüşecek. Erciyes’e gelen yerli ve yabancı oyuncular ve ziyaretçiler, Kayseri’nin yöresel lezzetleri ile Türk mutfağını tatma fırsatı bulacak. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu